Polsko-ukraińska wymiana młodzieży PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 25 sierpnia 2018 00:00

Od 13 do 22 sierpnia 18 młodych osób uczestniczyło w projekcie polsko – ukraińskiej wymiany młodzieży, który realizowany był w Białym Dunajcu na Podhalu. Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Stoczek w Partnerskie z zaprzyjaźnioną szkołą z Kijowa na Ukrainie realizowało projekt „Tańce w teleobiektywie”, którego finalnym efektem było przygotowanie oraz nakręcenie teledysku muzycznego przez młodzież. Działania sfinansowała Fundacja Rozwoju systemu Edukacji w ramach Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży.

Przez 10 dni pobytu na Podhalu młodzież z obu krajów brała aktywny udział w warsztatach tanecznych oraz warsztatach filmowych,  trakcie których nabywali umiejętności niezbędna do przygotowania klipu muzycznego. Uczyli się choreografii, dobierania oraz elektronicznego tworzenia muzyki, filmowania oraz komputerowego montażu materiału filmowego. W efekcie końcowym powstał montaż słowno-muzyczny, który opisuje działania podejmowane w projekcie.

W trakcie realizacji programu wymiany nie zabrakło również okazji do wzajemnego poznania się. Wieczorki narodowe, spotkania integracyjne, wspólne wycieczki po Tatrzańskim Parku Narodowym oraz zajęcia sportowe zbliżył do siebie uczestników, jak również pozwoliły poznać realia funkcjonowania młodzieży w obu krajach. Niewątpliwymi atrakcjami wymiany było spotkanie z twórcą filmowym i raperem Underem oraz uczestnictwo w „góralskim zbójowaniu” – spotkaniu z rodowitym góralem prezentującym kulturę Podhala.

Teledysk przygotowany przez uczestników projektu znajdziecie tutaj!